Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi elektronik ortamda varlığınızın daha düzenli, aktif ve doğru kitlelere ulaşmasını sağlayan yöntemlerin bütünü olarak tanımlanabilir. Sosyal medya yönetimi sayesinde hesaplarınızın nasıl kullanılması gerektiği, takipçileriniz veya müşterilerinize hangi yollarla bağlantıda kalınabileceği, var olan kitlenizi nasıl koruyabileceğiniz konusunda sizlere önemli dokunuşlar sağlamaktadır. Sosyal medya ise çağımızın getirmiş olduğu yenilikler gereği insanlara her gün farklı konular oluşturmasında önemli rol oynayan güçlü ve göz ardı edilemeyecek pazarlama araçlarından biri haline gelmiştir. Hayatımızda bu derece önemli yer edinen sosyal platformlar işletmeler veya tanınmış kişiler için profesyonel kullanıcılar tarafından yönetilme gereğini de peşinde getirmiştir. 


Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemli ?


Dünya genelinde sosyal medyayı kullanan sayısı 4 milyona yakındır. Bu kadar çok kişiyi bir araya toplayan bu sosyal platformlar, daha iyi ve performanslı hizmet verebilmek adına kendi içerisinde algoritmalar oluşturmuştur. Algoritmalar sayesinde de içeriği pek önemli olmayan paylaşımların yararsız olarak belirlenip içerik kirliliğinin önüne geçilmek istenir. Algoritmaların oluşmasıyla birlikte sosyal medyayı verimli olarak kullanabilmek adına Sosyal Medya Uzmanı adı verilen kavram oluşmuştur. Sosyal Medya Uzmanı, bu platformların oluşturmuş olduğu algoritma ve güncellemeleri yakından takip ettiğinden dolayı kitlelere daha fazla ulaşabilme şansı vardır. Böylece sosyal medya yönetiminde profesyonel destek aldığımızda;


Sosyal medya yönetimi ile birlikte hazırlanacak olan gönderiler ve yapılacak olan doğru stratejilerle daha fazla takipçi elde edebilirsiniz.

Markanıza veya şahsi hesabınıza gelen yorumlar, mesajlar ya da bildirimler cevapsız kalmayarak kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Kitleniz için oluşturmuş olduğunuz gönderilerde yapacağınız küçük hatalar takipçi kaybetmenize sebep olabilir. Sosyal medya danışmanınız bu hataları kolayca fark edebilir ve profesyonel bir paylaşımın önünü açabilirsiniz. 

Sosyal Medya Uzmanının oluşturacağı reklamlar, kitlenize uygun anahtar kelimeler ile faaliyete geçirilmesi ile reklam çalışmaları daha etkili bir hal alır. 

Hesabınızın türüne uygun şekilde oluşturulacak içerikler sayesinde hesabınız daha profesyonel, kaliteli ve ilgi çekici hal alır. 

Eğer pazarlama veya ticari hizmet veren bir marka iseniz sosyal platformlar üzerinden de iş teklifleri alabilir, iş hacminizi büyütebilirsiniz. 

Sosyal medya yönetimi sayesinde profesyonel görünüşü oturtmuş hesaplar kitlelere daha fazla güven sağlayacaktır. 

Sosyal medya üzerinden yapacağınız reklam çalışmaları, doğru stratejilerle diğer kitle iletişim araçlarına kıyasla daha az maaliyetli olacaktır. Sosyal medya uzmanları, bu konuda tecrübe sahibi olduğundan dolayı bütçe dostu bir çalışma gerçekleştirir.

Profesyonel çalışma sürdürülmesiyle birlikte sosyal medya hesaplarınızdaki yükselme kalıcı bir hal alacaktır. 

Sosyal Medya Uzmanının elde etmiş olduğu verilerle kitlenize hitap eden, kitlenizin beklentini karşılayan içerikler oluşturulabilir.


Sosyal Medya Yönetimi Kimler Tarafından Tercih Edilir?


Sosyal Medya Yönetimi, genellikle ticari faaliyet gösteren kişi veya markalar tarafından daha fazla tanınmak amacıyla tercih ediliyor olsa da kişisel hesaplarda da kullanılmaktadır. Sosyal medya hesabının daha profesyonel, etkileyici ve kaliteli olmasını isteyen tüm kullanıcılara sosyal medya yönetimi hizmeti uygun olacaktır. Kurgu ajans güvencesiyle, sizlerde markanıza veya hesabınıza uygun içerikler üreterek kendinizi tanıtın; doğru kişilerin, doğru zamanda ve en uygun şekilde sizleri keşfetmesine yardımcı olun. Profesyonel, çözüm odaklı ve deneyimli kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için buradayız.