Youtube Reklamları
Youtube Reklamları

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan YouTube, her ay ortalama 1.5 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Video içerik paylaşma platformu olan YouTube, kullanıcı kitlesinin genişliği ile televizyona bile rakip olarak gösteriliyor. Google’ dan sonra ikinci en çok aratılan platform olan YouTube için reklamlar da büyük önem taşıyor. Reklam ajansları bu platformun potansiyelini görüp reklamlarını buraya yönlendiriyorlar. YouTube Reklamları, reklam verenler açısından oldukça faydalı oluyor.

YouTube reklamları ile markanızı büyütmek oldukça basit. Firmasını büyütmek isteyen kişiler bu reklamlarla kullanıcı kitlesini arttırabilir. Platform üzerinden birçok şekilde reklam verilebiliyor ve bu reklamların hepsi firmaların kitlesini arttırması için yarar sağlıyor. Peki YouTube’ a reklam vermek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilemiyorum diyorsanız bu konuda Kurgu Ajans yardımınıza koşuyor. Kurgu Ajans firmanızı büyütmeniz ve kitlenizi arttırmanız için YouTube reklamları hazırlayarak daha çok kişiye erişmenizi sağlıyor.


YouTube Reklamlarının Yararları Nelerdir?


·        Pek Çok Farklı Şekilde YouTube Reklamı Verebilirsiniz

Bir video içerik platformu olan Youtube üzerinden pek çok farklı şekilde reklam vermek mümkün. Reklamlarınız Youtube üzerinden videonun başında ya da yanında, veya sektörünüzle ilgili yapılan arama sonuçlarında görülebilir.

·        YouTube Reklamları İle Hedef Kitlenize Erişebilirsiniz

Kurgu Ajans sayesinde YouTube reklamlarınız gelişmiş hedef kitle belirleme özelliği ile doğru kitleye anında erişir. Hedef kitlenizdeki kişiler reklamlarınız ile karşılaşır ve bunun sayesinde kitleniz kolayca büyür.

·        Reklamlarınıza Ne kadar Tıklandığını Takip Edebilirsiniz

YouTube reklamlarını takip etmek ve ne kadar etkili olduğunu görmek oldukça basittir. Kullanıcıların reklamlarınızı ne kadar izlediğini ve ne kadar tıkladığını görmek sizi reklamlarınızın boşa gitmediği hakkında motive edecektir.

·        Ödemelerinizi Yalnızca Tık Sayısına Ya Da İzlenmeye Göre Yaparsınız

YouTube reklamlarının en iyi özelliklerinden biri de reklam için ücretlendirmelerin tık ya da izlenme üzerinden olmasıdır. Videoların başına koyulan reklamlar için ilk 30 saniyesi izlenmediği sürece ödeme yapmanız gerekmez. Video yanlarına eklenen reklamlar için ise tıklanma sayısı kadar ödeme yaparsınız.

Kurgu Ajans ile YouTube üzerinden reklam vermek ve firmanızı büyütmek oldukça basit. Siz de reklam vermek ve kitlenizi arttırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.